Dodržujte protiepidemická opatření na vašem pracovišti, ušetříte tím

Protiepidemická opatření

Počty nakažených koronavirem opět rostou. Zaměstnavatelé a zaměstnanci by proto neměli spoléhat na to, že když jsou očkovaní, nemůže je virus nijak ohrozit. Spousta firem situaci podceňuje a neuvědomuje si, že nedodržováním základních hygienických opatření riskují další šíření viru. Navíc za každého nakaženého zaměstnance musí hledat náhradu nebo jsou nuceni nahonem měnit organizaci práce, což se promítne také do jejich výdajů.

Dbejte na prevenční povinnost

Všichni zaměstnavatelé jsou ze zákona v rámci BOZP povinni zajistit bezpečné pracovní prostředí a pracovní podmínky neohrožující zdraví jejich zaměstnanců. Jedná se o tzv. prevenční povinnost, která zahrnuje vyhodnocování aktuálních rizik na pracovišti či zavedení protiepidemických opatření. Ta obsahují například pravidla pro dodržování hygieny, omezení pracovních cest, dostatečné rozestupy či práci z domu.

Podpořte zdraví svých zaměstnanců

Kromě vyžadování nutných protiepidemických opatření na pracovišti přidejte pro své zaměstnance motivační složku. Zařaďte benefity zaměřené na zdravý životní styl, péči o zdraví, příspěvky v podobě nákupu vitamínů nebo zajistěte dostupnost čerstvého ovoce. Některé firmy odměňují své očkované zaměstnance nebo je motivují k očkování volnými dny navíc nebo finančním bonusem.