Co je to vlastně BOZP?

bozp

Podnikání rozhodně není procházka růžovým sadem, jak si drtivá většina lidí myslí. Podnikání je naopak vytrvalostní běh okořeněný opravdu velkou porcí trpělivosti. V případě, že jste se do světa podnikání pustili, jistě moc dobře víte, jak náročné a těžké to je. Musíte splňovat mnoho věcí a povinností, neplatíte jen daně, což je samozřejmě ta nejméně příjemná věc v roce. Musíte například mít vyřešené i BOZP, bohužel mnozí podnikatelé nevědí, co to vlastně BOZP je.

Bohužel tato nevědomost může podnikatele dostat do nepříjemných situací, dokonce za nevyřešení mohou dostat nemile vysokou pokutu sahající i do výše několika milionů korun. V případě, že se chcete takto vysokým pokutám vyhnout, je zapotřebí si ujasnit, co to BOZP vlastně je.

Co je to BOZP?

BOZP je zkratkou pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (zkráceně bezpečnost práce). Jedná se o velmi široký pojem, který bohužel nemá přesnou definici. I odborníci se shodují na tom, že přesná definice tohoto pojmu bohužel neexistuje. Definice se podle všeho liší v závislosti na úhlu pohledu.

Laicky lze říct, že se jedná o souhrn opatření stanovených právními předpisy a zaměstnavatelem, které mají předcházet ohrožení nebo poškození lidského zdraví v pracovním procesu.

Neřešte BOZP sami

Možná stále tomuto pojmu nerozumíte, za to se však rozhodně nemusíte stydět. Je totiž možné využít služeb firem zaměřujících se na poskytování poradenství v oblasti BOZP a PO. Jednou takovou firmou je firma Extéria, která se už dlouhá léta na BOZP a PO specializuje. Právě tato firma se postará o vše, co s BOZP a případně s PO souvisí, postará se o veškerou dokumentaci i o školení a další povinnosti, které ze zákona máte. A mimo to vás zastoupí i v případě kontroly, jako to udělala u mnoha jiných klientů, kteří své zkušenosti napsali do recenzí a referencí na internetu.