Častým důvodem vzniku pracovního úrazu je i ohrožení zvířaty, ukázal průzkum

Častým důvodem vzniku pracovního úrazu je i ohrožení zvířaty, ukázal průzkum

Pracovní úrazy patří k zaměstnání podobně jako noc ke dni. Aby však docházelo ke snížení rizika vzniku pracovních úrazů, musí se na pracovišti dodržovat zásady bezpečnosti práce. O dodržování zásad se sice může postarat sám zaměstnavatel, ale lépe udělá, když se svěří do rukou firmě Extéria. Mluvíme o předním poskytovateli poradenství v oblasti BOZP a PO, o kterém se dočtete na internetu v referencích obsahujících zkušenosti klientů. 

Dodržování zásad bezpečnosti práce není v zákoně náhodou. Pokud dojde k dodržování veškerých povinností, může tím dojít k anulování pracovních úrazů. A k těm bohužel dochází na pracovištích dnes a denně. Zatímco někde dochází k pracovním úrazům z důvodu neopatrnosti, jinde za tím stojí špatně organizované pracoviště. 

Ohrožující mohou být i zvířata

Důvodů, proč dochází ke vzniku úrazů na pracovišti, je celá spousta. Tímto tématem se zabýval nedávný průzkum, který zjistil, že na vině je kupříkladu špatné používání ochranných pracovních prostředků nebo nedodržování správných pracovních postupů. Kromě jiného mohou být zdraví či život ohrožující i zvířata. 

V nejedné profesi se pracuje se zvířaty. Zatímco někde jsou těmito zvířaty divoké šelmy, jinde zase krávy nebo podobný dobytek. Ohrožení vzniká hlavně v případě, je-li zvíře nemocné nebo jinak podrážděné či napjaté. Ve chvíli, kdy se zaměstnanec rozhodně zvíře ošetřit, může dojít ke konfliktu. 

Pozor na přírodní živly

Jen málokterý zaměstnanec (ale také i zaměstnavatel) si uvědomuje, že riziko vzniku úrazu na pracovišti se zvyšuje v místech, kde hrozí napadení přírodními živly. Pokud se sídlo společnosti nachází v záplavové oblasti, jsou přírodní živly dalším rizikem, proti kterému je třeba se obrnit. Kromě povodní se však přírodními živly myslí i silný vítr.