Máte vysoce rizikovou práci? Přinášíme bezpečnostní tipy

práce

Nebýt zaměstnaný je v dnešní době opravdu hloupost. Každý potřebuje mít peníze, protože dnes si za peníze koupíte opravdu takřka všechno. Není se čemu divit, když si lidé svou pracovní pozici drží zuby nehty, i když nejsou zrovna ve své profesi šťastní a spokojení. V některých zaměstnáních se navíc denně hazarduje se životem. Tak je tomu například ve stavebním průmyslu, kdy jsou například pády ze střechy nebo z žebříčku na denním pořádku. Pokud i vy pracujete v takovém vysoce rizikovém povolání, nezapomeňte se ohlížet na ochranu bezpečnosti a zdraví při práci.

Při takových povoláních, která se řadí do vysoce rizikových, je nutné, abyste se o BOZP nechali informovat. Nepracujte, pokud nejste vyškoleni, protože pokud se vám něco stane, mnoho zaměstnavatelů to svede na to, že jste na pracovišti neměl co dělat, jelikož jste nebyl připraven a proškolen. Pokud je ve vaší práci opravdu velké riziko, projděte základním školením. Každé školení o BOZP se liší tím, na jakém pracovišti budete pracovat a jaké jsou jeho podmínky.

Nepracujte bez ochranných pomůcek

Jen hlupák leze do vysokých výšin tehdy, kdy ještě nemá ochranné pomůcky. Na ochranné pomůcky zejména v tomto oboru výrazně dbejte. Přece jenom jestliže pracujete ve skladu, pak se ozbrojte pevnou obuví, rukavicemi popřípadě i brýlemi proti prachu – zrak si chraňte za každých situací. Při práci ve výšinách dbejte na vhodnou obuv, která má protiskluzovou podrážku. Tím pádem se alespoň částečně ochráníte před pádem. Navíc jednoznačně využívejte všechny pomůcky, které vám byly zaměstnavatelem přiděleny.

Být ve střehu je základ

U takových rizikových povolání je důležité, abyste byli neustále ve střehu. Nepoužívejte žádné drogy, omamné látky nebo alkohol. Když totiž budete ve střehu, pomůžete nejen sobě, ale také vašim kolegům, protože je mnohdy můžete upozornit na blížící se nebezpečí, kterého si oni nevšimli, protože mají například plné ruce práce.

Být ve střehu je důležité zejména u nebezpečných povolání, protože právě tam se skrývá nebezpečí na každém rohu. Je třeba dbát na důkladné dodržování bezpečnostních a preventivních opatření, která byla nařízena zaměstnavatelem.