Nevíte si rady s bezpečností práce? Lexikon BOZP vám usnadní práci

Lexikon BOZP

Pokud zrovna řešíte vedení a zpracování dokumentace BOZP, pomůže vám kniha od Karla Novotného zvaná Lexikon BOZP. V ní najdete důležité požadavky na konkrétní předpisy k zajištění bezpečnosti práce, bezpečnosti technických zařízení a ochrany zdraví při práci. Ty se rozdělují do jednotlivých kapitol a najdete je uspořádané v konkrétních tabulkách.

Ke každému jednotlivému požadavku je navíc přiřazený odkaz na konkrétní právní předpis nebo technickou normu či návod k používání. Pro lepší vysvětlení a pochopení jsou v knize znázorněny také obrázky a symboly. V níže uvedených poznámkách pak najdete i doplňující komentáře.

Tato příručka pro oblast BOZP je skvělým pomocníkem zejména pro odborně způsobilé osoby v prevenci rizik a vedoucí zaměstnance, kteří zajišťují úkoly v rámci prevence rizik. Poskytuje jim souhrnné informace pro kontrolní činnosti na pracovištích.

Lexikon vám skvěle poslouží také pro kontrolní činnost v rámci prevence rizik hlavně v běžných provozech. Neobsahuje však požadavky bezpečnostních předpisů na speciální stroje, zařízení, činnosti a technologie, pro které platí příslušné předpisy a průvodní dokumentace.