Požární detektory a poplachové hlásiče jako nezbytnost v řadě objektů

Požární detektory a poplachové hlásiče jako nezbytnost v řadě objektů

Nikdo pravděpodobně nechce, aby v jeho domě či podniku vypukl požár. I když si řada lidí myslí, že požár vzniknout konkrétně u nich ve firmě nemůže, není tomu tak. Prakticky každé místo je rizikové. I když je pravdou, že zatímco někde je riziko vzniku požáru vyšší, jinde je zase menší. V každém případě se vyplatí mít instalované požární detektory a poplachové hlásiče, díky kterým se s požárem začne bojovat prakticky ihned po jeho vypuknutí.  

Požární detektory a poplachové hlásiče jsou často obrovskou spásou a záchranou. Nebýt nich, často by se na požár došlo až ve chvíli, kdy by zničil velkou část objektu a jevil se jako nezastavitelný.  

Ruční požární hlásiče i alternativní alarmy 

Ať už vedete pečovatelský dům nebo vlastníte obchůdek na předměstí, v každém případě byste měli nainstalovat k východu každého příbytku ruční požární hlásič, ke kterému bude mít přístup prakticky každý. Lidé tímto způsobem budou moct aktivovat požární poplach.  

Instalovat by se do každého objektu měly také alternativní alarmy. Ty vybírejte podle konkrétního objektu nebo místa. Například do pečovatelských domů je třeba umístit nejen zvukové alarmy, ale především i alarmy se světelnou signalizací, jelikož se v domech často nachází lidé, jimž už dosluhuje sluch.  

Detektory kouře a ohně jsou taktéž nezbytností 

Na vysoce rizikových místech, respektive ve vysoce rizikových oblastech je nutné instalovat i detektory kouře a ohně. Těmito místy se myslí především střešní dutiny, taktéž kuchyně nebo kotelny a případně prádelny.  

Pravidelné testování je na místě 

Ať už se rozhodnete pro detektory kouře nebo pro instalaci alternativních alarmů, v každém případě pamatujte na to, že je musíte pravidelně testovat. Bez pravidelného testování to opravdu nejde. Díky pravidelnému testování se vyhnete tomu, že požární hlásiče vypoví svou službu zrovna při vypuknutí požáru.