Proškolte zaměstnance v době panujícího koronaviru

Proškolte zaměstnance v době panujícího koronaviru

Konečně došlo k poslednímu rozvolňování opatření a svět se tak začíná dávat opět do pohybu. To znamená, že se řada zaměstnanců po dlouhých několika měsících vrací zpátky do zaměstnání, ovšem jejich práce není ani zdaleka taková, jakou byla před koronavirem. Pracoviště se za poslední měsíce velice změnila. Důvodem je právě zmiňovaná nemoc, která najednou nařídila zřídit na pracovištích přísná hygienická opatření, aby náhodou nevypukla další vlna onemocnění a nedocházelo tak k šíření nebezpečné nemoci. Kromě dezinfekčních prostředků na pracovištích se také na řadu míst přidala plexiskla nebo dochází alespoň k namátkové kontrole měření teploty.  

V souvislosti s novinkami, které se na pracovištích nyní nachází, je velice důležité zařídit zaměstnancům školení. Je velmi důležité upozornit je na nová hygienická zařízení či na to, že mají na pracovištích dostatek mýdla, ručníků a dalších dezinfekčních prostředků, které se nemají bát používat i několikrát za den. Právě dostatečná hygiena rukou je jednou z nejlepších prevencí.  

Proškolíte své zaměstnance? 

Školení zaměstnanců patří k povinnostem zaměstnavatele, ale nyní se jedná o výjimečnou situaci, která si vyžaduje výjimečné školení, i když například ke školení před úderem koronaviru došlo. Školení informující zaměstnance o používání dezinfekčních prostředků a o dalších hygienických opatřeních spadá do školení BOZP a zaměstnavatel je povinen zaměstnance s hygienickými předpisy seznámit.  

Co dalšího se na pracovištích změnilo? 

Kromě zmiňovaných hygienických opatření, jako je dostatek mýdla nebo jiných dezinfekčních prostředků, se musí na pracovištích nacházet vždy dostatečné množství pitné vody. To plyne z nařízení vlády. Stejně tak vláda nařizuje, aby byla zajištěna i předlékařská pomoc a také teplá voda, která bude sloužit pro osobní hygienu zaměstnance.