Jaké je být technikem v Extérii?

Jaké je být technikem v Extérii?

Technici BOZP jsou v Extérii nejdůležitějšími zaměstnanci. Jsou to oni, kteří jezdí za klienty, provádí každoroční prověrky, kontrolují dokumentaci i pracoviště, případně zastupují klienta u inspekce. Jan pracuje v Extérii už od roku 2019 a za tu dobu má velké knožství zkušeností. Jaké byly jeho začátky a co vše na své pozici zastává?

Co tě k Extérii přivedlo?

Bylo to skrz inzerát, tam jsem se dozvěděl, že se hledá technik pro BOZP a PO, takže jsem si řekl, proč to nezkusit. Poslal jsem životopis a motivační dopis a čekal na odpověď.

Co bylo zpočátku na této práci nejnáročnější?

Asi vůbec všeobecně pojmout celou oblast BOZP a PO. Všechno pro mě bylo nové, takže jsem se v tom musel nejdříve zorientovat a nějakým způsobem se vypořádat se všemi novinkami. I teď jsou věci, které nevím, ale stále se učím, doptávám a snažím se dále zdokonalovat v celé oblasti, která je opravdu velice bohatá. Souvisí to také s tím, že není rok, co by nevypršela platnost některého zákona nebo nepřišla nová vyhláška či novelizace.

Našel ses nakonec v tom, co děláš?

Rozhodně to pro mě bylo něco nového, a tím, že se rád učím nové věci, jsem byl rád, že jsem měl možnost poznat úplně novou oblast.

Co vše na své pozici tedy děláš?

Je to jednak o prověrkách a školení, ať už zaměstnanců nebo vedoucích. Zároveň jsou to také kontroly dokumentace, tedy všechny směrnice, revizní zprávy, kolaudační rozhodnutí a podobně. Potom se jedná samozřejmě o kontroly pracoviště, kde si člověk musí stále klást otázku, co je ještě v pořádku, a veškeré závady a problémy na pracovišti musí oznamovat jednateli, aby i on věděl, co a jak je. Dalším úkolem je diskutovat, vysvětlovat a podat návrhy na to, co je možné změnit k lepšímu.

Přečtěte si také: Co všechno řeší požárně bezpečnostní řešení?

Jak se od práce ve volnu odreaguješ?

První bod, to je hodně důležité, je si uvědomit, že si ten odpočinek potřebuji dovolit. Taky je potřeba se snažit dělat vše proto, abych nemyslel na práci. Takže procházky do přírody, knížka, hudba, film, zároveň se sportovně vyžít. Zkrátka hlavu zaměstnám jiným směrem.