Kam s nářadím? Do brašny!

Kam s nářadím - brašny

V každé domácnosti byste se měli setkat s mužem a s ženou. Žena je pýchou a krásou celého domu, která se stará o to, aby domov byl domovem. Zároveň vaří a uklízí a stará se o děti. Muž ovšem představuje živitele rodiny a kutila pro každou příležitost. Pokud praskne žárovka v koupelně, stačí zavolat muže jako hlavu rodiny a on ji ihned vymění. To samé platí, když se pokazí nějaký elektrický spotřebič či vypadnou dvířka z pantů. Mít v domácnosti muže, který má na takové práce levé ruce, je smůla každé ženy.

Domácí opravy mohou mnohdy ušetřit celkové domácnosti spoustu peněz. Prasknutá žárovka v mikrovlnce či tekoucí pračka je přeci pro kutily maličkost. Každý pořádný chlap má totiž ve spíži svou brašnu na nářadí. V ní nalezne vždy vše, co potřebuje, ať už se jedná o nářadí, jako je šroubovák, kladivo, vrtačka nebo metr. Taky tam má spoustu šroubků a matiček, kdyby se náhodou pohnula nějaká skříň nebo kdyby chtěla partnerka pověsit nový obraz na zeď v obývacím pokoji.

Správná brašna by měla být velmi prostorná a především praktická. Měla by mít dostatek kapsiček a muž by se v ní měl umět vyznat. Mezi jasné favority patří převážně kožené brašny, protože jsou velmi pevné a jen tak se nerozpadnou. Pro elektrikáře existují dokonce i elektrikářské brašny, jež mají mnohem více přihrádek na nejrůznější šroubováky a jiné nářadí. Správný elektrikář by totiž nikdy neměl doma zapomenout byť jediný šroubek nebo matičku. Vracet se kvůli takové maličkosti by ho totiž mohlo stát celou velkou zakázku.

Brašny ale existují opravdu v různých typech, barvách i velikostech. Pro lesníky jsou k dispozici lesní formy těchto úschoven na nářadí, pro montážníky speciální montážní brašny. Každá se liší zejména přihrádkami nebo velikostí. Každé povolání totiž potřebuje jinak velkou brašnu s jiným množstvím kapsiček.