Loňský rok byl ve znamení kuriózních zásahů hasičů

Kuriózní zásahy hasičů

Rok 2021 byl pro hasiče plný neobvyklých zásahů. Při celkové bilanci hasiči zažili i pár kuriózních případů. Například hasičům v Olomouckém kraji asistoval při jejich zásahu krokodýl. Třímetrový samec krokodýla nilského překvapil uničovskou jednotku při hašení požáru zahradního domku.

Náročný zásah mají za sebou také hasiči z Lipníka nad Bečvou, kteří zachraňovali uvízlého psa, který se při procházce se svým majitelem zřítil do nepřístupného místa. Hasiči museli vytvořit bezpečnou přístupovou cestu, kterou se za pejskem postupně slanili. Následně ho lezec za asistence hasičů vytáhnul v bezpečí ven. Pejskovi se naštěstí nic nestalo.

Zásah v zologické zahradě

Hasiči zasahovali také v Olomoucké zoo, ze které utekla Panda červená. Ta se vydala na průzkum do sousedního výběhu a ve výšce zhruba 12 metrů se rozhodla, že zůstane nahoře. Hasiči proto prořezali několik menších stromů v okolí a natáhli záchrannou síť pro případ, že by panda neplánovaně spadla dolů. Nakonec si to zvířecí uprchlík přece jen rozmyslel a přiblížil se blíž k hasičům, čehož využil jeden z nich a zachytil pandu do svých rukou. Bez známek poranění ji pak předal ošetřovatelům olomoucké zoo. Podle slov velitele zasahujících jednotek šlo o zážitek, se kterým se v práci nepotkávají každý den.

Hasiči tak měli za celý rok 2021 plno ruce práce nejen s hašením požárů, ale také s vyprošťováním zvířecích mazlíčků, zachraňováním exotických druhů nebo vysvobozováním čtyřnohých chlupatých krasavců.