Úřad práce posiluje bezpečnost svých úředníků

Bezpečnost

Již několik let Úřad práce České republiky systematicky investuje do neustálého zvyšování bezpečnosti na svých pobočkách. Snaží se tím co nejvíce zajistit ochranu zdraví a životy jak svých zaměstnanců, tak veřejnosti. Používá k tomu nejnovější technologie i opatření, která se osvědčila již v minulosti.

Jen za poslední tři roky se investovalo 32 milionů korun do více než 550 bezpečnostních přepážek. Všechna pracoviště se také postupně vybavují kamerovými systémy a kontaktní místa velmi úzce spolupracují s Policií ČR. Bezpečnost je v posledních letech stále častěji skloňovaným tématem, naposledy v souvislosti s tragickou událostí, která se odehrála letos v červnu na úřadu práce. Útočník tam v centru Prahy přímo v budově úřadu práce zastřelil úřednici za přepážkou.

Utíkej, schovej se, bojuj!

Problematice útoku aktivního střelce se věnují policisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Ti natočili video na téma jak se správně chovat při útoku střelce. Navazují tím na své předchozí projekty, kterým se věnují již od roku 2011. Útok ozbrojeného střelce v Uherském Brodě v roce 2015 a četné útoky v zahraničí jenom potvrzují, že otázka bezpečnosti je důležitá pro všechny z nás. Zájem české veřejnosti o informace, jak správně reagovat v mimořádných situacích, se totiž zvýšil také z důvodu stále častějších útoků. Pražská policie tak začala s tvorbou preventivního videospotu, ve kterém prezentuje globální koncept cesty k přežití, odkazující na tři základní kroky: Utíkej – Schovej se – Bojuj.