Bezpečnost práce v dopravě, přepravě a logistice

bezpečnost v dopravě

Jako dopravce máte v rámci BOZP důležité povinnosti, které není radno podceňovat. Buďte pečliví a nespoléhejte na to, že vám v případě kontroly nebo ještě hůře nehody něco projde. Bezpečnost v dopravě a logistice ale přece nedodržujete jen kvůli kontrolám, ale především pro ochranu zaměstnanců a s tím spojené případné problémy, čas ztracený řešením úrazů nebo rozbitých věcí.

Povinností a pravidel je v oblasti BOZP pro dopravu opravdu mnoho, protože se jedná o velmi rizikové odvětví. Především u dopravců, kteří přepravují osoby nebo chemické či jinak nebezpečné látky, je dodržování všech pravidel zvlášť podstatné, protože v opačném případě může dojít k ohrožení zdraví nebo i života zaměstnanců.

Buďte ohledně povinností v klidu

Kvůli vysoké míře potenciálních rizik a úrazů si doprava, přeprava a logistika vysloužila obzvlášť přísná pravidla pro bezpečnost práce. Většinou jsou povinnosti v rámci BOZP velmi individuální dle konkrétního provozu a od toho se odvíjejících rizik. Právě z toho důvodu se vyplatí využít externí firmu, která se vám o vše z oblasti BOZP postará. Ušetříte si tím nejen hodně starostí a času, ale také financí.

Možná rizika

Největším riziko pro zaměstnance řídící dopravní prostředek nebo pracujících ve skladech či logistických centrech představují obecně havárie. Může se jednat o dopravní nehodu, havárii při přepravě nebezpečných chemických látek, nehoda v důsledku špatného zajištění předmětů, zranění většího množství osob při veřejné přepravě, ale také pád břemene ve skladu nebo uklouznutí na mokré podlaze. Rizik samozřejmě existuje mnohem více, vy byste ovšem měli být připravení na každé z nich!

Přečtěte si také Vyhodnocování rizik na pracovišti.

Koho se to týká?

Dodržování a plnění povinností BOZP je zákonem dané všem podnikatelských subjektům. Týká se to tedy opravdu všech. Bezpečnost v dopravě je důležitá nejen pro vás a vaše zaměstnance, ale také například pro osoby, které přepravujete.

V oblasti dopravy, přepravy a logistiky můžeme ještě rozlišovat jednotlivá odvětví jako je silniční doprava, lodní, letecká či železniční, nebo také kurýrní a doručovací přepravci a taxi služby.

Přenechte bezpečnost práce odborníkům

Chcete mít jistotu, že máte BOZP a PO zpracované správně? Obraťte se na EXTÉRII, jedničku v poskytování služeb v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany.

Kontaktujte nás na tel. čísle +420 720 023 709 nebo vyplňte níže uvedený kontaktní formulář a dozvíte se víc.